Apple Türkiye, müşterilerinin teknik sorunlarına yardımcı olabilmek için Türkiye’de yaşayan ve evden çalışacak elemanlar arıyor.

Evden verimli çalışabileceğini düşünen kişiler için bir personel alımı ilanı yayınlayan Apple, müşterilerinin teknik sorunlarını çözmeleri konusunda yardımcı olacak çalışma arkadaşları arıyor.

İşi yalnızca teknik sorunların çözülmesi olarak sınırlandırmayan Apple, işe başvuracak kişilerden Apple’ın geniş ürün yelpazesi hakkında müşterilere bilgiler verebilecek donanımda olma kriterini şart koşuyor.

apple

Apple Türkiye iş ilanında şöyle diyor;

En sevdiğiniz şeyleri yaparken teknolojinin size nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmekten keyif alıyorsanız, bilginizi başkalarıyla paylaşma konusunda da çok başarılı olabilirsiniz. Evden Çalışan Apple Danışmanı olarak tam da bunu yaparsınız. Üstelik her müşteri görüşmenizde şunu daha iyi anlayacaksınız: Sadece teknoloji desteği sağlamıyorsunuz. İnsanlara destek sağlıyorsunuz.

Evden çalışılacak olanların esnek çalışma saatleri olsa da haftalık 45 saati doldurmak zorundalar.

Bu kişilerin iş tanımları da özelliklerine göre değişiyor, özellikle Almanca bilgisi olanlar için Alman müşterilere hizmet verecek müşteri hizmetleri çalışanı veya Türkçe/İngilizce teknik destek verebilecek özelliklerde teknik destek elemanları aranıyor.

Apple’ın Linkedin’de Türkiye için açmış olduğu iş ilanlarının ortalama gereklilikleri bu şekilde. Üstelik Edirne’den Kars’a neredeyse Türkiye’nin tüm illerinde evden çalışacak kişiler arıyor Apple.

Minimum 5Mbps download ve 1Mbps upload hızlarına sahip internet hızı bulunmasını şart koşan Apple, aradığı kriterler içinde Almanca’nın çok iyi olmasını şart koşsa da CV’nin kendilerine İngilizce olarak gönderilmesini istiyor elbette. Son başvuru tarihi ise Haziran 2016.

Başvuru ve işe alınma süreci biraz meşakkatli gibi görünüyor olsa da sonunda Apple’la çalışmak var. Hangi zor olan şey kolay elde edilmiştir ki Apple’da çalışmak  kolay olsun, öyle değil mi?

Apple kariyer ilanları ( Resmi sitesinden alınmıştır)

Evden Çalışan Danışman

Müşterilerimizin ilk irtibat noktası olarak, ürün ve hizmetlerimizle ilgili soruları yanıtlayıp birinci sınıf müşteri hizmetleri, çözümler ve teknik destek sağlayacak ve Apple’ın cana yakın sesi olacaksınız. Müşterilerimizi dinleyip teknik uzmanlığınızı, yaratıcılığınızı ve tutkunuzu kullanarak onların ihtiyaçlarını karşılayacağınıza, muhteşem ürünlerimizin eşsiz insanlar sayesinde ortaya çıktığını onlara hatırlatacağınıza inanıyoruz.

Evden Çalışan Danışman pozisyonları

 

Evden Çalışan Ekip Yöneticisi

Günlük denetim yapmak ve Evden Çalışan Danışmanların gelişimini sağlamaktan sorumlu olacaksınız. Danışmanlarımız gibi siz de müşteri odaklı olmalı, kendi kendinizi motive edebilmeli, cana yakın olmalı ve müşteri sorunlarını etkin bir şekilde çözmeye istekli olmalısınız. Danışmanların performansını ve gelişimini düzenli online toplantılar ve koçluk oturumları yoluyla yöneteceksiniz.

Evden Çalışan Ekip Yöneticisi pozisyonları

Evden Çalışan Bölge Müdürü

Evden Çalışan Danışmanlarımızı yöneten Ekip Yöneticilerini denetleyeceksiniz. Ürünler ve hizmetlerle ilgili müşteri sorunlarını müşteri odaklı bir şekilde çözüme kavuşturmak için gereken her şeyi yapmalarını sağlayacaksınız. Her bir Ekip Yöneticisi’nin performansını ve gelişimini düzenli toplantılar ve koçluk oturumları yoluyla denetleyeceksiniz. Buna ek olarak şirket düzeyinde danışmanlık sağlamanız ve işin gereklerine uygun sonuçlar elde etmeniz beklenecek.

Evden Çalışan Bölge Müdürü pozisyonları