2015 senesinin sonlarına doğru Windows 7, 8 ve 8.1 sistemlerine lisanslı bir biçimde sahip olanlar için ücret talep etmeden yayımlanan Windows 10, her geçen gün yeni uygulama eklemeye devam ediyor. Mobil sistemin en popüler uygulamalarının başında gelen Viber, verilen bilgilere göre Windows 10 sistemi üzerinden artık kullanılabilecek. Fakat bunun için belirli koşullar var. Eğer sistemin ön izleme bölümüne dahilseniz yeni uygulamayı indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bunun dışında kalanlar için henüz uygulama kullanılabilir değil. Ön izleme programında yaşanacak olan test sürecinin bitiminde uygulama artık tüm kullanıcılara açılmış olacak.

 

Beta kullanıcıları tarafından hali hazırda kullanılabilir durumda olan Viber, tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi kullanılabilmekte. Üstelik Windows 10 Mobile için de aynı biçimde kullanılabilir hale gelen aplikasyon, herhangi bir ücret talep etmeden sesli görüşme, video görüşmesi ve anlık mesajlaşma gibi çevrimiçi işlemlerinizi yapmaya olacak sağlıyor. Diğer yandan farklı arka plan seçenekleri ile birlikte de gelen uygulama, istenildiği şekilde ekranın özelleştirilmesine izin veriyor.

 

Şu an için tüm özellikleri kullanılabilir durumda olmayan uygulamanın yakın bir zamanda tam sürüm şekilde yayımlanması bekleniyor.