Microsoft, Windows 10’a herhangi bir ücret ödemeden geçiş süresinin sona yaklaştığını açıkladı ve sonrasındaki fiyatı duyurdu. 29 Temmuz’dan itibaren Windows 10 indirmek ücretli olacak!

Microsoft, Windows 10’a ödeme yapmadan geçiş kampanyasında sona gelindiğine dair bir açıklamada bulundu. Şirketin 29 Temmuz’ tarihinde sona erecek olan süreyi uzatacağı tahmin ediliyordu, fakat görünüşe göre bu olmayacak.

Windows 10’un aktif üye rakamının 300 milyona yaklaştığını duyuran yazılım lideri şirketin pazarlama yetkilisi Yusuf Mehdi, şu hatırlatmaları yaptı: “Zaman kısalıyor. Ödemesiz yükseltme teklifi 29 Temmuz tarihinde sona erecek ve bunu kaçırmanızı istemiyoruz.”

Şirkete göre 29 Temmuz tarihinden sonra Windows 10 Home sahibi olmak için 119 dolar ücret ödemeniz yada Windows 10 yüklü yeni bir bilgisayar satın almanız gerekecek. Microsoft’un bu hatırlatmasının sebebi, Windows 10 sistemine geçiş sürecini hızlandırma amaçlı da olabilir. Şirketin planlarını değiştirmeyecek olması sürpriz olmasa da, 2 ay boyunca fikrini gözden geçirecek bolca vakti olacak.