Aralıksız her yıl Almanya’nın Köln kentinde 285 bin metrekarelik bölümde yayılmış etkinlik alanı Koelnmesse’de düzenlenen Avrupa’da düzenlenen en büyük olma özelliği bulunan fuar Gamescom, bu sene 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Ülkemizin bu sene partner ülke olarak seçildiği fuara yalnızca oyunseverler değil oyun şirketleri, oyun sektöründe yer alan bütün profesyoneller ve yatırımcılar da davetli.

Bu yıl Türkiye’den fuara katılmayı arzu eden geliştiricileri ise büyük imkanlar bekliyor. Fuara Türkiye Ticari heyeti ile beraber katılmak isteyenler, özel indirimli fiyatlardan faydalanabilecek ve pazarın en önemli buluşmalarından biri olan Gamescom 2016’da yer alma imkanı olacak. Heyetle katılım fiyatlarına uçak, otel (16-21 Ağustos), fuar girişi, Türkiye standı toplantı alanı kullanımı, sabah kahvaltısı ve öğle yemeği dâhil olacak. Bu harika imkandan firma başına yalnızca 2 kişi yararlanabiliyor.

Diğer konu ise şirketler ekstra ödeme karşılığında Gamescom şirket rehberine katılımcı şirket olarak kayıt olabilecekler. Son olarak Gamescom 2016 fuarında stant açmak isteyen firmalarıda ekstra avantajlar ve düşük fiyatlar bekliyor. Fuar alanından stant sahibi olabilmek için Türkiye Ticari Heyetine katılmak yada Türkiye Ticari Heyetine katılmak için stant açmak zorunluluğu olmadığını belirtelim.