Kullanılmaya başlandığı ilk günden bu güne kadar yeni özellikler ve güncelleştirmeler gelmeye devam eden Google Maps, geçtiğimiz günlerde belirli üyeler adına aktif hale getirilen Sürüş Modunu tüm bölgeler için aktif hale getirdi.

 

Daha önce Avrupa kıtasında bulunan seçili ülkelerle kısıtlı olan Sürüş Modu, özellikle 2016 başında ABD ve Kanada gibi ülkelerde de aktif duruma getirilmişti. Nitekim bu sistemin yaygınlığını dahada arttırmak isteyen Google, beklenen güncellemeyi yayımladı.

 

Google maps silikon vadisi sistemi birçok bölgede aktif oldu.

 

Verilen bilgilere göre Lübnan, Hindistan, İsveç, Almanya, Finlandiya, Arjantin, Endonezya, Birleşik Krallık, Pakistan, Brezilya ve daha çok sayıda ülkede Maps için oluşturulan sistem Driving Mode yani Sürüş Modunu kullanmak mümkün. Temel olarak navigasyon bilgilerini kullanan bu sistem, gidilecek hedef bölgeyi girmeden aktif hale gelebilmekte. Nitekim gelen görüşler ile birlikte ve önceden gidilen bölgeler yardımıyla bilgileri harmanlayan sistem, sürücüye çeşitli bilgilerin ulaştırılmasını olağan hale getiriyor.