Acer, Predator serisi oyun monitörlerine siyah ve kırmızı renk kombinasyonu kullanarak oldukça şık bir tasarım elde ettiği üç yeni kavisli monitör ekledi.

 

Predator Z1 kavisli monitör serisinde, 27 ve 31.5 inç 1080p çözünürlüğe sahip modeller ile birlikte, 30 inç 2560 x 1080 çözünürlüğe sahip ultra-geniş bir model de yer alıyor. Serideki tüm modeller, piyasadaki kavisli monitör eğim ortalamasının çok daha üstünde bir değer olan 1800R eğim değerine sahip.

 

Predator Z1 serisinde ekran teknolojisi olarak, renk reprodüksiyon özelliği IPS ekranlardaki kadar iyi olmayan, ancak daha iyi siyah seviyesi sunan VA LCD ekran teknolojisi kullanılıyor. Acer bu özellik ile sRGB kapsamasını yüzde 100 karşılayabileceğini iddia ediyor.

 

Her üç monitörün tazeleme hızı da oldukça etkileyici. 30 inçlik model 200 Hz, diğer iki model ise 144 Hz’de 4 milisaniye tepki süresine sahip. Predator Z1 serisinde kullanılan Nvidia G-Sync teknolojisi ve ortam ışığı sensörleri oyun sırasında daha iyi bir deneyim vaat ediyor.

 

Haziran ayında satışa sunulması beklenen Predator Z1 serisinin başlangıç fiyatı (27 inçlik model) için 599 Dolar olarak açıklandı. Piyasadaki diğer 27 inç 144 Hz monitör modellerinin fiyatlarının 300-350 dolar arasında olduğu düşünüldüğünde, Acer’ın Nvidia G-Sync teknolojisi ve kavisli tasarım tercih etmesinin fiyat bandında gözle görülür bir artış yapmasına neden olduğu görülüyor.