Ön satışların başladığı günden bu güne kadar rekor miktarda sipariş alan Gear VR, nisan ayından bu yana rekorlarına bir yenisini daha eklemiş durumda.

 

İlk etapta oldukça sessiz şekilde geliştirilme süreci geçiren fakat resmi olarak ilan edildimesinin ardından bütün gözleri üzerine çeken olan Gear VR, ön satışları ile şimdiden rekorları alt üst etti. Nisan ayı içinde ön siparişe açılan ve bazı yerlerde önceden satın alınabilir olan gözlük, verilen bilgilere göre yeni bir satış eşiğini arkasında bırakmış durumda.

Verilen bilgilere göre sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR, geçtiğimiz aydan bugüne kadar geçen zaman süresinde tam olarak 1,000,000 adet ön sipariş almış durumda. Ve bu rakam gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Zira pazarda oldukça iddialı olan gözlük, tanınmış olduğu gibi kazandığı güven ile birlikte daha çok sayıda insanın seçimi olmakta. Diğer yandan Oculus VR kurucusu, bahse konu gelişme ile ilgili sanal gerçekliğin kabullenilmesi ve adaptasyon zamanı için oldukça büyük bir haber ifadelerini kullandı.

 

Rakipler boş durmuyor

Sanal gerçeklik piyasasına kendi üretimleri olan gözlükler ile katılmak isteyen daha çok sayıda şirket bulunuyor. Bu isimlerin başında gelen LG ve buna benzer şirketler gözlüklerini kullanıcıların görüşüne sundu. Fakat HTC, Microsoft ve Sony gibi sektörün kurt şirketlerininde pazara çok yakında bir sürede katılması bekleniyor.