Google, Android Wear 2.0 Duyurdu

Web pazarının 1 numarası Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği yazılım olan ve merakla beklenen Android Wear işletim sisteminin 2.0 versiyonu açıklandı.

Google‘ın son senelerin modası olan giyilebilir cihazlar için geliştirdiği yazılım olan Android Wear için 2.0 versiyonu belli oldu.Google I/O 2016‘da yapılan açıklama ile resmileşenAndroid Wear 2.0‘da çok sayıda yenilik yapmak yerine fazlaca stabilite geliştirmesi ve küçük yenilikler mevcut.

Bunlara örnek vermemiz gerekirse en başta el yazısı tanıma, Google Fit için üçüncü parti desteği, geliştirilmiş otomatik cevaplama, otomatik egzersiz tanıma, klavye desteği ile beraber yazı yazma gibi yenilikler bulunan Android Wear 2.0 için ayrı bir yazılımda geliştirilebilecek. Yeni de bir bildirim paneline sahip olacak olan Androd Wear 2.0’da daha sade bir görünüm ön planda olacak.

Yeni bir yazılım arayüzü mevcut olacak olan Android Wear 2.0’da materyal tasarım en dikkat çeken ayrıntı olacak. Android Wear 2.0’ın geliştirici önizleme sürümü 18.05.2016 tarihi itibariyle yayınlanmışken yalnızca  LGWatch Urbane 2nd Edition LTE ve Huawei Watch tarafından deneme işlemleri yapılacak.

Related Posts

Android’e Yeni Rakip Geliyor

Android’e Yeni Rakip Geliyor

Şok! Android’de WhatsApp Tehdidi

Şok! Android’de WhatsApp Tehdidi

Google Cardboard 4 Yeni Ülkede Daha Satışa Sunuldu

Google Cardboard 4 Yeni Ülkede Daha Satışa Sunuldu

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir