İnternet devi Google ve ünlü tekstil markası Levi’s birlikte akıllı bir ceket üreterek, giyilebilir teknoloji alanında yeni bir proje başlattı. Google ve Levi’s bu ürünü ne zaman kullanılara sunacak sorusu ilk akla gelen sorulardan. Bunu önümüzdeki günlerde net olarak öğrenebileğiz. Peki bu akıllı ceketler ne yapabiliyor? Kullanıcının el haretlerini algılayan sensörü olan ceket, ayrıca dokunmatik bir yüzeye de sahip. Akıllı telefonunuzla entegre çalışabilen ceket sayesinde sadece ceketinize dokunarak gelen aramaları cevaplayabiliyor veya reddedebiliyorsunuz. Kendine özel mobil uygulaması ile satışa sunulacak olan ceketin fiyatı ise henüz belli değil. Ancak yapımına 2015 yılında başlanan ceketin 2017 yılında raflardaki yerini alabileceği düşünülüyor.

Kullanıcıların akıllı telefonlarındaki uygulamalarla birlikte de kullanılabilecek olan ceket, Google Maps, Spotify ve mesaj servisleri ile koordineli olarak çalışabiliyor. Başka bir deyişle ceketin üzerinden yaptığınız dokunuşlarla Spotify’dan dinlediğiniz şarkıyı değiştirebileceksiniz.

 

Akıllı Ceket

Akıllı ceketini görücüye çıkaran Google, ürünün piyasaya sürüleceği tarihi açıkladı.Akıllanan ürünler kervanına ceketler de dahil olmak üzere.İnternet devi Google, Levi’s ile birlikte ürettiği akıllı ceketi görücüye çıkardı.Kullanıcının el hareketlerini algılayan sensörü bulunan ve dokunmatik bir yüzeye de sahip olan ceket, akıllı telefon ile birlikte çalışıyor.Örneğin bir arama aldığınızda cekete dokunarak cevaplayabiliyor veya reddebiliyorsunuz.Kendi mobil uygulaması bulunan giyilebilir ürünün fiyatına dair bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, çalışmalarına 2015’te başlanan akıllı ceket 2017’de piyasaya sürülecek.