Teknoloji devi Samsung, geleceğin teknolojisi olarak görülen akıllı lens teknolojisi ile ilgili harekete geçti. Samsung Patent ve Ticari Markalar Departmanı, Gear Link ismi konulan akıllı lensinin patentini alıyor.

Google’ın daha önce açıkladığı Google Glass projesinin hemen sonrasında, geleceğin teknolojisi akıllı lensler ile ilgilide ilk adım atılmış oldu.

Giyilebilir teknolojiler bölümünde kendini günden güne geliştiren Samsung, 2014 senesinden beri Gear Link isimli akıllı kontakt lens teknolojisi için yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Güney Koreli dev teknoloji firması, cihazın patentini almak için yoğun girişimde bulunuyor.

Telefon çözümlerinde bütünleşerek müşterilere sunulacağı açıklanan akıllı lens Gear Link, özel ekran, kamera, hareket sensörleri gibi çözümlerini barındıracak.

Akıllı lensin üretimi ilk olarak Amerika ve Asya piyasasında gerçekleştirilecek. Akıllı lens hakkında daha detaylı bilgi verilmezken, ürünün geleceğin teknolojilerine büyük bir katkıda bulunacağı kesin gözüyle bakılıyor.