Teknolojinin lider şirketlerinden biri olan Samsung tarafın gerçekleştirilen son tanıtımda, Charm ismindeki fitness takip bilekliğinin tüm özellikleri kullanıcıların bilgisine sunuldu. Oldukça sade ve basit gözüken bir tasarıma sahip olmasına rağmen son derece şık bulunan Charm, bu nedenle Samsung’un giyilebilir teknoloji sektöründede iyi yerlere ulaşmasını sağlayabilir.

samsung-Charm-satisa-cikiyor

Giyilebilir teknoloji sektörü şu an için oldukça sınırlı durumda olsada bu konuda piyasanın her geçen gün gittikçe büyümesi de gözlerin bu sektöre çevrilmesini sağlıyor. Çok sayıda şirket yeni ürünleri ile pazara girmeye hazırlanırken, Charm ismi verilen fitness takip bilekliği ile beraber Samsung, sektöre son derece iddialı bir biçimde giriş yapmaya hazırlanıyor.

 

Kadınlara Özel!

 

Samsung’un Charm ismini verdiği fitness takip bilekliği ile ilgili ilk olarak değinilmesi gereken konu, bilekliğin yalnızca yalnızca için yapılmış olması. Bu bakımdan kullanım hususunda özel olarak ayrımcılık da yapılmış gibi görünüyor. Ekranı olmayan ve oldukça özel dizaynı ile bileklik görüntüsünde olan Charm, ayrıca renk değiştirme özelliğine sahip. Aksesuarlar ile bilrikte kişilerin kıyafetleri ile uyum sağlayabilen Charm, bu açıdan modaya uyum sağlamak isteyen bayanların da tercihi olacak.

 

Charm, insanların gün içinde kaç adım attığını, ne kadar mesafe yürüdüğünü ve yakılan kalori değerleri gibi çok sayıda takip işlemini başarılı ve doğru bir biçimde yapabiliyor. Telefona bağlı olma gibi bir zorunluluğa gerek olmadan takip işlemlerini yapan bileklik bu açıdan bütün gün boyunca kullanılabilir durumda.

 

Özel bir ledi bulunan ve led üzerinden bildirimler ile bilgi alınabilen Charm’da 17 mAh batarya mevcutsa ve LED ışığının pasif hale getirilmesi durumunda 20 güne dek kullanım imkanı sağlıyor.