Teknoloji sektörünün en önde gelen şirketlerinden biri olan Sony, bu güne kadar üretimini yaptığı neredeyse her ürünü ile başarıya ulaşmış bir şirket. Aynı biçimde en son satışa çıkardığı oyun konsolu PlayStation 4 ile de kırılması zor bir rekora imza atan firma, rekor sayıda satış yaparak bu alanda oldukça başarılı oldu. Sektördeki rakibinden daha öne çıkarak en çok satılan oyun konsolu zirvesine çıkan PS4’ün yanına şimdilerde sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR ürününü de ilave eden şirket, ürününü tanıtmak ve kullanıcılara deneme imkanı sağlamak için şehirleri gezmeye hazırlanıyor.

 

Gelen bilgilere göre bu mayıs ayı itibariyle başlayan kampanya kasım ayının bitimine kadar devam edecek. Tanıtım için göz alıcı bir şekilde tır hazırlayan Sony, il il dolaşarak Ratchet & Clank, Hitman, MLB: The Show 16 ve Uncharted 4: A Thief’s End gibi oyunları oyun severlerin ayağına kadar götürüp deneme olanağı sunacak. Şirketin yaptığı kampanyanın en öne çıkan ürünü ise hiç şüphesiz PlayStation VR olacak. Ayrıca tır içerisinde sanal gerçeklik gözlüğü ile de oyun oynamak mümkün olacak. Bunların yanı sıra özel olarak hazırlanan şapka, t-shirt ve çeşitli hediyelerin de kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

 

Şu an için ABD ile sınırlı olan bu kampanyanın Avrupa bölgesinde düzenlenip düzenlenmeyeceği hakkında kesin bir bilgi yok. Eğer konu ile ilgili yeni bir bilgi paylaşılır ise aktarmış olacağız.