Bir dönem ayakkabılar ile kemerlerin aynı deriden ya da renkten yapılmış olması şıklığın bir göstergesi olarak kabul edilirdi. Bugün değişen moda ile farklı renkte üst alt parçalar seçilebileceği gibi ayakkabı da tuhaf olmadan farklı seçilebilmektedir. Bunun yerini alan trendin ise kemer cüzdan seti olduğu düşünülmektedir.

Smokin Kullanımı

Smokin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kabul görmüştür fakat gösterişliliği sebebi ile sadece belli atmosferlerde tercih edilmektedir. Açıkça smokinin verdiği saygınlık, zarafet ve şıklık çok az erkek giyim ürünü tarafından tekrarlanabilmektedir.

İnce Kravatlı Takımlar

Daha rahat kutlamalar ve yarı resmi ortamlarda ince kravat ile tamamlanan spor takımlar da sık sık tercih edilmektedir. Böyle ortamlar günlük yaşamda gala, düğün gibi durumlardan çok daha fazla olduğundan bu tip takımların kullanımı doğal olarak smokinlerden fazladır. kigili.com üzerinden yayınlanan sezon katalogları ile siz de aradığınızı bulabilir ve tarzınızı yeni baştan şekillendirebilirsiniz. Günlük hayatta dahi kullanılan şık bir görünüm ile yaşanacak değişimi tahmin edemezsiniz.