Beşiktaş’ın Ardından Fenerbahçe de eSpor’a Adım Atıyor

Son dönemlerin popüler oyunu League of Legends üzerinden eSpor takımı olan Beşiktaş’ın ardından Fenerbahçe Spor Kulübüde eSpor takımı kurma kararı aldı.

Çoğu kişinin bildiği üzere geçtiğimiz aylarda League of Legends takımlarından olan Aces High, Beşiktaş Spor Kulübü bünyesine girerek Beşiktaş E-Spor Kulübü ismini almış, hemen peşinden OyunHizmetleri.com sitesi sponsorluğunda Beşiktaş Oyun Hizmetleri ismini alan takımda şu an için Immortoru, Rawbin IV, Ruvelius, Xyraz ve Hibiki mevcut.

Artık Beşiktaş’tan sonra Fenerbahçe Spor Kulübünün aldığı kararla hareketlenecek olan League of Legends’in Ülkemiz ayağına geçtiğimiz yıl eklenenTeam Aurora ekibinide alarak Fenerbahçe eSpor Kulübü olarak karşımıza çıkabileceği ifade ediliyor.
2015 senesinde Yükselme Ligi’ne çok kötü start verip son haftalarda toparlanıp finallere kalmayı başaran ekip YL Finali’nde ÇİLEKLER’e mağlup olsada Şampiyonluk Ligi Play-Off’unda ligi müdavimi Atlas’ı yenerek devler arenasının biletini kapıp önemli bir başarıya imza atmıştı. Şu anda takımında Avenuee, Kanani, DarkSide, Hioss ve Zergsting‘i bulunduran Team Aurora, görünüşe göre bir müddet sonra Fenerbahçe eSpor Kulübü olarak anılmaya başlayacak.

Bu gelişmelerin ardından Galatasaray, Trabzonspor ve diğer Anadolu Kulüplerimizden bir hareket gelirmi bilinmez, ancak böyle giderse özellikle LoL tarafında da heyecanı yükseltecek bilindik ekipler yer alacak gibi gözüküyor.

Related Posts

Galatasaray Fenerbahçe Türkiye Kupası Final Maçında 360 Derece Süprizi

Galatasaray Fenerbahçe Türkiye Kupası Final Maçında 360 Derece Süprizi

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir