Kişilerde doğuştan ya da sonradan meydana gelen görünüm bozukluklarını gidermek amacıyla, bazı estetik müdahaleler gerçekleştirilmektedir. Bu müdahaleler, mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Burnun ucundaki şekil bozukluğunu gidermeye yönelik gerçekleştirilen bir operasyon olan burun ucu estetiği burun kemiğine zarar vermeden yapılmaktadır. Operasyon uygulanırken, kapalı rinoplasti yöntemi kullanılmaktadır. Gerekli durumlarda hastaların rahatlığı için, delikli bir silikon splint tercih edilebilmektedir.

Yalnızca burun bölgesini iyileştirmek için uygulanan burun estetiği fiyat olarak ameliyatı yapan kişilere ve kuruluşlara bağlı olarak değişebilmektedir. Ameliyat planlamaları ise, kişiye özel yapıldığı için burun ameliyatı fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Burnun kemik ve kıkırdak bölgesinin yeniden şekillendirilerek yapılan burun estetiği ameliyatı uzman kişiler tarafından yapıldığında güvenli bir uygulamadır. Ameliyat sonrasında bir ay boyunca ağır işlerden uzak durulması gerekmektedir. Burnu zararlı güneş ışınları ve yaralanmalara karşı korumak da son derece önemlidir.

Burun estetiği gerçekleştirildikten sonra burun yapısının oturma süresi üç ay kadar sürebilmektedir. Burnun iç bölgesinde yer alan dikişler ise, zamanla kendiliğinden düşecektir. Ayrıca ameliyat sonrasında, burnunuzu korumaya yönelik yüksek faktörlü güneş kremleri tercih edebilirsiniz.