Kilo verme sorunu, her bireyin hayatının bir döneminde karşılaşabileceği büyük bir sorundur. Kilo verme işleminde planlı ve programlı hareket etmek daha verimli bir diyet deneyimi yaşamanıza neden olacaktır. Verilen diyet listesi içeriği, zayıflamayı arzulayan birey tarafından harfiyen uygulanmalıdır. Kişi, izin verilen günler dışında diyet programını ihlal etmemelidir. Sürekli olarak ihlal edilen diyet programı kişinin kilo vermesini güçleştirmektedir. İnternet üzerinden diyet listesi örneklerine ulaşabilirsiniz. Fakat her bireyin kilo verme şekli birbirinden farklı olduğundan herhangi bir diyet programını uygulamaya başlamadan önce diyetisyeninize başvurmanız tavsiye edilir.

Obezite İle Mücadele

Obezite günümüzde yanlış beslenme kaynaklı olan yaygın bir kilo sorunu olarak bilinmektedir. Obezite, kalp ve damar hastalıklarına yol açtığından dolayı oldukça tehlikeli bir hastalıktır. Obezite ile mücadele büyük oranda kişisel farkındalık ve kişisel kontrole bağlıdır. Kişi, bir süre sonra yeme dürtüsünü kontrol edemez hale gelecektir. Kişisel kontrolünü sağlayabilen bireyler kolayca obeziteyi yenebilirler.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Vücut kitle endeksi hesaplama, yetişkin bir bireyin kilosunun boyuna göre normal olup olmadığını öğrenmek üzere yapılan bir parametredir. Herhangi bir uyumsuzluk durumunda müdahale edilmesi gereken bir konudur. Detaylı bilgiye ulaşmak üzere acibadem.com.tr/obezitemerkezi/ internet adresini ziyaret etmeniz sizlere konu hakkında büyük oranda fayda sağlayacaktır.