Yemen taşı olarak da adlandırılan akik taşı, insanlar üzerindeki ruhsal şifaları ile bilinmektedir. Sıkıntı, stres ve gerginliği azalttığı ve kullananlarda olumsuz düşünceyi giderdiği ifade edilmektedir. Ayrıca iyimser ve hoşgörülü davranışlar sergilenmesinde etkilidir. Kırmızı, mavi veya yosun renklerinde doğal taş tesbihler içinden akik taşı tesbih daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Sarı Kehribar Tesbih Özellikleri İle Farklılık Yaratıyor

Kehribar bir taş olarak bilinmektedir ancak asıl yapısı ağaçların korunma mekanizmaları olan reçinelerin fosilleşmesinden meydana gelmektedir. Yapısında oksijen, hidrojen, karbon ve süksinik asit bulunmaktadır. Saydam, yumuşak ve hafiftir. Oluşum olarak sarı ve sarının farklı tonlarına sahip renklerdedir. En fazla tercih edilenler arasında sarı kehribar tesbih bulunmaktadır.

Her Fırsatta Çekilecek Tesbihler Uygun Fiyatlarda

Tesbihler bilindiği üzere otuz üçlü veya doksan dokuzlu olarak üretilmektedir. Her iki tesbih de çekilebilir özelliklere sahiptir. Genellikle çekmek amaçlı doksan dokuzlu tesbihler tercih edilmektedir. Farklı tasarım ve renklere sahip çekilecek tesbihler http://www.dergahtesbih.com/ adresinden uygun fiyatlarda bulunabilmektedir.