Giderek hızla artan göğüs büyütme operasyonlarında meme dokusunun gelişmemiş olması durumunda ameliyatlar yapılmaktadır. Memenin daha dolgun görünmesi için büyütmek mümkündür. Memenin yeniden onarılması için estetik sayesinde mükemmel bir fırsat bulunmaktadır.

Estetik operasyonları arasında bulunan Meme Estetiği dik ve dolgun bir memeye sahip olmak isteyen her kadının olmazsa olmazları arasında bulunmaktadır. Çok büyük veya küçük göğüsler kadınların fiziksel yapısına göre rahatsız etmektedir. Vücudun görünümünü bir anda değiştiren göğüsler estetik görünümü ile hastanın kendini iyi hissetmesine neden olmaktadır.

Meme dokusunun gelişiminin fazla olması durumunda göğüsler büyümektedir. Büyük göğüsler kadınlarda sırt ve omurga ağrıları yaşanırken öne doğru eğilme gözlemlenmektedir. Meme Küçültme ameliyatı doku fazlalıkları ve yağlar alınarak küçültülmektedir.

Küçük göğüsleri olan kadınların çoğu diri ve dolgun göğüslere sahip olmak için estetik ameliyatlarından biri olan Meme Büyütme yaptırmaktadır. Sarkma ve deformeye uğramış olan göğüsler için silikon veya protezler yapılarak daha dolgun ve muhteşem bir görünüme sahip olmaktadır.