Eczane mobilya ve aksesuarı seçiminde, karmaşıklıktan uzak, sade ama bir o kadar da yaşayan, günün çizgilerini ve renklerini taşıyan mobilyalar seçilmelidir. Direkt ışık alan ve göz yoran oturma gruplarının yerine daha soft ışık alan ve daha sade, modern çizgiler taşıyan bir oturma grubu hem ihtiyacı çözecek, hem de dekorasyon ile uyumlu olacaktır.

Eczane Dekor Çalışmasında İlaç Reklamlarının Yeri

İlaç reklamları, eczane içerisinde son derece az ancak bir o kadar da etkili kullanılmalıdır. Başı veya dişi ağrıyan bir adam resmi yer alan bir poster sadece müşterileri değil, eczacıları da etkileyecek ve verim düşüklüğüne sebep olacaktır. Eczane dekor çalışmasında, modern bir ağaç görünümlü teşhir standı üzerine yapraklar gibi serpiştirilmiş ufak ürünler (Örneğin pastil, Mendil vb) görünümü bozmayacak, ancak ürünün varlığı konusunda müşteriyi bilinçlendirecektir.

Eczane Dolabı Göz Yormamalı

Eczane dolabında, bulunan tüm malzemeler tekrar gözden geçirilerek en çok satan ürünler açık alanlarda kullanılırken, diğer ürünler ya depoda, ya da kapalı dolaplarda değerlendirilmeli. Böylece göz yormayan bir eczane dolabı konsepti yakalanmalı. Dolap oluşumlarında, eskinin yan yana duran dolap görünümünün yerine niş görünümlü gömme dolap uygulamaları mekanda farklılık yaratacağı için tercih edilebilir. Tüm dekorasyon seçenekleri için onureczanetasarimi.com internet sitesinden bilgi ve destek alınabilir.