Teknoloji devi Samsung tarafından son olarak kullanıma sunulan  serisi dünya çapında oldukça yüksek ilgi gören Samsung yeni aile üyesi ile yeniden sahalara sürmeye hazırlanıyor. Yeni modele Samsung Galaxy S7 Active ismi konulurken yeni model ile oldukça dayanıklı bir telefon kullanabilmek artık mümkün.

 

Active modellerinde daha fazla dayanıklı sürümleri üreten ve bu hususta tercihte bulunan müşterilere hitap eden Samsung, Galaxy S7 Active ile beraber pazarda tekrar hareketlilik yaratacak.

 

Polikarbon ve kauçuk karışımı kullanılarak hazırlanan ve sır gibi saklanan bir maddenin kullanıldığı telefonda Galaxy S7’deki mevcut olan metal çerçevenin yerine özel bir madde ile hazırlanan çerçeve kullanılmış durumda. Bu açıdan yeni yapılan karışım ile birlikte telefonun çerçevesinde de dayanıklılık daha da üst seviyelere çekilmiş durumda. 1.5 metreye kadar ve 30 dakika süreye göre toz ile birlikte suya karşı dayanıklı olan telefon böylece kısa zamanlı su temasında da herhangi bir bozulma yaratmadan problemsiz bir biçimde kullanım imkanı sağlıyor. Telefonun özelliklerinde ise Galaxy S7 ile arasında fark bulunmuyor.

 

Ücret konusu ile ilgili sızan bilgilere göre Galaxy S7 ile herhangi bir fark olması beklenmiyor. S6 serisinde olduğu gibi 15 ile 20 dolar arasında değişen bir fark ile telefonun satışa çıkması bekleniyor.