Estetik operasyonlar özellikle bayanların daha güzel ve dikkat çekici olmak istediklerinde tercih ettikleri operasyon seçenekleri üzerine uygulanmaktadır. Vücudun hemen hemen her alanında yapılabilecek farklı operasyon seçenekleri bulunmaktadır. Bayanlar kadar erkekler içinde yapılacak operasyonlar bulunduğundan bu alanda herkesin taleplerine göre müdahaleler hastane koşullarında yapılmaktadır.

Göğüs yapısı aşırı kilo alıp verme veya hamilelik ve doğum sonrası nedeni ile sarkarak istenmeyen bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu durumda yapılacak olan meme dikleştirme operasyonu ile daha dik ve hoş bir görüntü elde edilmektedir.

Yapılacak olan her operasyon için estetik cerrahi tarafından hastane ortamında müdahaleler yapılmaktadır. Operasyon öncesinde gerekli olan kontroller ile hasta için sorun olup olmayacağı anlaşılmaktadır.

Bütün vücutta farklı alanlarda yapılabilecek olan estetik operasyon seçenekleri ile kişi istemediği görüntülerden kurtulma imkânı bulmaktadır. Bu sayede daha güzel ve dikkat çekici bir görünüme sahip olarak sosyal hayatında da rahat edebilmektedir. Genel anestezi ile yapılan operasyonlarda hasta müdahale sırasında ağrı hissetmeden işlemler tamamlanarak hastanın rahat etmesi sağlanmaktadır.