Kanser hastalıklarının tedavisi konusunda tanınan Kemoterapi aslında ilaç il tedavi anlamına gelmektedir. Bir hastalığın iyileştirilmesi konusunda kullanılan farklı ilaçlar ve bunların etkisi ile farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bunlarında içerisinde antikanser ilaçları da yer almaktadır. Bu ilaçlar ile kanserli hücrelerin yok edilmesi amaçlanmaktadır. Ancak her ilaç ve bunun etkisi ile yan etkileri farklı olabilmektedir.

Kolonoskopi

Tanımlanamayan kalın bağırsak ve bunun ile alakalı olabilecek hastalıklarda Kolonoskopi yapılabilmektedir. Bu durumda tüm kalınbağırsak incelenmektedir. Bunun için anüsten başlanmakta ve ince bağırsağa kadar olan bölüm incelenmektedir. Bu yönteme ihtiyaç durulması bazı durumlarda gerekmektedir.

ıklanamayan alt sindirim kanaması

Uzun süreli ishal

Alt batın bölgesindeki ağrı

Tümör konusundaki incelemeler için

Kolon bölümü ile alakalı sorun ve hastalıklarda

Kök Hücre Nakli

Nakil konusunda Grup Florence Nightingale Hastaneleri oldukça gelişmiş nakil merkezi ile kök hücre nakli ve diğer organ nakillerinde oldukça fazla sayıda başarılı operasyon yapmış durumdadır. Bu konuda ve kurumun diğer bölümleri ile hastaneleri hakkında detaylı bilgileri www.florence.com.tr adresindeki internet sitesinden alabilirsiniz.