Varis tedavisine yeni bir boyut getiren ve lazerle varis tedavisi, ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemin ameliyattan en büyük farkları ve artıları, narkoz gerektirmemesi, bacakta bıçak izi bırakmaması ve tedavi sonunda eve yürüyerek gidebilmenizdir. Bu yöntem direkt olarak varise uygulanmaz. Varis oluşumuna neden olan ve kapakta problemi olan ana toplardamara uygulanır.

Varis Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Varis ameliyatı, lazer yöntemiyle varis tedavisinin bulunmasından sonra daha az tercih edilen bir varis tedavi yöntemi haline gelmiştir. Varis ameliyatının yöntemleri şunlardır:

  • Büyük varisleri oluşturan safen toplardamarına yapılan ameliyatta, kan dolaşımına karşı çıkan ve işlevini yerine getirmeyerek vücuda zararı dokunan damarın ameliyat ile alınmasıdır.
  • Flebektomi, yüzeylerde oluşan varisli damarların ameliyat ile alınması yöntemidir.

Köpükle Varis Tedavisi Hakkında Bilgi

Köpükle varis tedavisi, çok ince kılcal damarlardan daha kalın olan, ancak safen toplardamardan da daha ince olan damarlara uygulanır. Skleroterapi yönteminde kullanılan ilacın, köpürtülerek damar içine verilmesiyle, damar yapışır ve kapanır. Tedavi yöntemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için varisklinik.com ‘a sizleri bekliyoruz.