Led ampul teknolojisi son yıllarda giderek yaygınlaşmış ve sonunda günlük kullanıma girmiştir. Artık ampullerin çoğunluğu bu teknolojiye sağdık kalınarak üretilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise led tabanlı ampullerin kullanımı sırasında sıradan ampullere göre 70-80 kat daha fazla enerji tasarrufu yapılmasıdır. Ayrıca led ürünlerin dayanıklılıkları da ömürleri de normal ampullere kıyasa çok daha uzundur.

Led Panel Nedir?

Kısaca bahsetmek gerekirse led panel düz bir panel içine konumlandırılmış led çiplerinden oluşur. Genellikle üzerine pleksi konularak kullanılır ve aydınlatma ürünleri arasında en tasarruflu olanlardan bir tanesidir. Bu kadar büyük enerji tasarrufuna rağmen halen yüksek ışık sunabilmesi nedeni ile tercih edilir ve genelde iç mekanlarda kullanılır. Tasarım yelpazesi büyük bir çeşitlilik sunmaktadır.

Led Floresan Nedir?

Evelektrigi.com tarafından sunulan bir diğer üründe tabii ki led floresan lambaları ve ampulleridir. Yarı yarıya enerji tasarrufu sağlayan bu aydınlatma seçeneği sıradan bir ampulden çok daha uzun ömürlüdür. Üstelik sağladığı ışık diğer alternatiflere göre kesinlikle çok daha verimlidir.