Yapay çimler günümüzde doğal çimlere nazaran daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bakım masraflarının ve sulama giderlerinin daha az olması nedeniyle yapay çimlerin çok daha avantajlı olduğu bir gerçek.

Her türlü hava koşullarında, uzun yıllar kullanılabilen sentetik çim, görsel açıdan da, kullanıcılarından olumlu tepkiler alıyor. Profesyonel firmalar tarafından, istediğiniz mekâna döşenen sentetik çimler, oyun alanlarında, teraslarda ve özellikle futbol sahalarında çok yoğun kullanılıyor. Yapay çim konusunda, uzmanlaşmış bir firma olan Nurteks, özellikle futbol sahalarında çim halı döşeme konusunda sektörde bir hayli tanınmış, saygın bir kuruluştur.

FIFA kalitesi standartlarında, uzun yıllardır üretim yapan firma, kaliteli ürünleriyle sektöre damga vurmuştur. Yeni yapılan futbol sahalarında artık doğal çim yerine kullanılan yapay çimler, su geçirgenliklerinin az oluşu nedeniyle, sahanın alt yapısının zarar görmemesine ve uzun yıllar sahanın kullanımını sağlaması açısından tercih edilmektedir.

Doğal çimlerin maliyetleri ilk bakışta düşük olarak düşünülse de, yapılan masraflar, sulama maliyetleri, bakım giderleri düşünüldüğünde, yapay çime oranla çok daha maliyetli olmaktadır. Nurteks firmasının düzenlediği kampanyalar, bu anlamda sizlere çok cazip fiyatlar sunabilmektedir. Ayrıca unutmadan söylemek gerekirse, firma boydan boya halı döşeme konusunda da, sektörünün liderlerindendir.

Kullanım amacı ve kullanım yeri ne olursa olsun, sizlerde giderek artan küresel ısınmayı da düşünerek, çok daha uzun kullanım ömrüne sahip yapay çimleri tercih edebilirsiniz. Yapay çimler, kullanım alanları gibi konularda daha geniş bilgi almak isterseniz, nurteks.com.tr sitesine bir göz atabilirsiniz.