Nivea’dan Devrim Gibi Akıllı Telefon Kılıfı

Nivea, kullanıcılarının ter kokusu nedeniyle sıkıntılı duruma düşmelerini engelleyecek olan akıllı telefon kılıfı üretti.

Çoğu zaman insanlar kendi ter kokularını ayırt etmekte güçlük çekerler. Nedeni isekoku duyumuz o kokuya çok fazla maruz kalmıştır ve  artık belli bir sürenin ardından kendi ter kokusuna duyarsız kalmaya başlar. Nivea, kullanıcılarının toplum içinde ter kokusu yüzünden sıkıntıya düşmelerine engelolacak enteresan bir akıllı telefon kılıfı üretti.

Bir mobil uygulama ile beraber çalışan kılıf, üstündeki sensörler aracılığı ile ter kokusu gibi kötü kokuları anında algılayabiliyor. Örnek vermek gerekirse telefonunuzu kılıfla beraber koltuk altınıza yaklaştırdığınızda ter kokusu algılanırsa, kılıf kullanıcıya mobil uygulama üzerinden bildirim gönderiyor.

Koku hissettiğinde Nose adındaki uygulama aracılığıyla kullanıcılarına ‘Koku yok’, ‘Koku başlangıcı’ ve ‘Acil durum’ gibi farklı mesajlar gönderebilen uygulama, artı olarak size yakın bölgenizde bulunan ‘Nivea’ deodorantları satan marketleri gösteriyor. Eğer algılanan koku deodorantla giderilebilecek gibi değilse bu defa da duş jeli satan marketleri gösteriliyor.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir