Mermer tasarımları özgün bir sanat örneğinin dokusunu yansıtır. Bu açıdan işleviyle birlikte estetik görünümü de oldukça öneme sahiptir.

Söz konusu önem nedeniyle tamamen özgün tasarımlarıyla “mermerin efendisi” sloganıyla 1967’den beri hizmet veren Efendioğlu mermer, Türkiye’nin öncü mermer üretim firması rolünü üstlenmiş bulunmaktadır. Ürettiği başlıca mermerleriyle yurtdışında da geniş yelpazede ülkelere ulaşan dinamizmiyle hep ilk sıralarda olan firma olmayı başarabilmiştir.

Mermer üretiminde aktif bej, maroon stili, avangard modeli, agora bej blok gibi farklı ve özgün mermer tasarımlarını yansıtmaya devam ederek 3.500 m² kapalı alında hassasiyetle üretimde yer almaktadır.

Ayrıca mermer fiyatları açısından da ekonomik fiyatlarıyla müşterilerine yönelik bir ekonomik fiyat listesi oluşturarak tüm bu üretimlerinde müşteri önceliğine yer vermektedir.

Mermer fabrikaları açısından titizlikle devam ettirdiği bütün bu üretimleriyle her yere hizmet sunan yaklaşım tarzını sürdürerek ayrıca bejden ocaklar da üretmeyi sürdürmektedir. Özgün tasarımlarda özgül hafif ağırlıklarla hem estetiği hem de ekonomiyi birlikte sunan mermer tasarımlarıyla efendioglu.com.tr oluşuma katkıda bulunarak mermer tasarlamaktadır.