Dünyanın en büyük online ödeme şirketlerinden PayPal, Türkiye faaliyetlerini 6 Haziran 2016’dan itibaren durduruyor. PayPal, resmi açıklamasında kararın arkasında BDDK’nın şirketin lisans başvurusunu reddetmesi olduğunu belirtiyor.

paypal

PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararının ardından, bu hizmeti kullananlar alternatif hizmetler aramaya başladı. Paypal’e alternatif olabilecek bir çok hizmet var. Biz de sizler için en iyi 5 alternatifi bir araya getirdik.

1 – BKM Express

bkm express
Tamamen Türk malı bir hizmet olan BKM Express, Bankalararası Kart Merkesi tarafından hayata geçirildi. Kredi kartlarınızı tek bir platformda bir araya getirmenizi sağlayan BKM Express, özellikle ülkemizde faaliyet gösteren online alışveriş siteleri için bir numaralı alternatif. Başka bir deyişle hizmet, dijital bir cüzdan olarak tanımlanabilir.

BKM Express Nedir?

BKM Express, BKM, Bankalar ve e-ticaret dünyasının önde gelen firmalarıyla birlikte geliştirilen, hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemidir. Kart sahibiyseniz BKM Express’e herhangi bir ücret ödemeden kaydolabilir; kart bilgilerinizi internette paylaşmadan alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik BKM Express’in iPhone ve Android uygulamalarını kullanarak para da gönderebilirsiniz. BKM Express’in mobil uygulaması nedir? BKM Express, mobil uygulamasıyla internet üzerinden alışverişin yanı sıra para gönderme imkanı da sunar.

2 – WebMoney

webmoney

Para yüklemekten yatırım imkanlarına kadar pek çok alanda hizmet veren WebMoney, kendisini “Evrensel ödeme sistemi” sloganıyla tanımlıyor. Hizmeti kullanarak para yükleyebiliyor, ödeme yapabiliyor, para çekebiliyor, borç alabiliyor ve yatırım yapabiliyorsunuz. Hizmet, aynı zamanda zengin kurumsal seçenekler de sunuyor.

3 – Payza

payza-globe

Yoluna AlertPay olarak başlayan Payza, bugün 190’dan fazla ülkeye hizmet veriyor ve 21 farklı para birimini destekliyor. Ancak bu para birimleri arasında Türk Lirası bulunmuyor. Yine de, önemli bir alternatif olduğu kesin.

4 – 2Checkout

2co-banner

Türk Lirası da dahil olmak üzere neredeyse tüm para birimlerini destekleyen 2Checkout, online satış yapan pek çok satıcı için önemli bir ödeme alternatifi olarak dikkat çekiyor. Hizmetin CEO’su T om Schievelbein, 2 chekout’u şöyle tanımlıyor: “Web tasarımından alışveriş sepetlerine kadar, hemen her yerde biz varız.”

5 – Payoneer

Payoneer

Son derece prestijli bir hizmet olan Payoneer, 200’ü aşkın ülkeye hizmet veriyor. Para transferinden ödeme yapmaya kadar pek çok alanda var olan Payoneer, kurumsal müşterilerine de önemli seçeneklere sunmasıyla biliniyor.