Saçlarımız güzelliğimizin tamamlayıcısıdır. Herkes; gür, parlak ve göz alıcı saçlara sahip olmak ister. Saçlarınız ile ilgili sorunlar yaşasanız da, gelişen tıp ve teknoloji sayesinde, çözüm yaratmak artık çok kolaydır.

İki kulak arasındaki bölgede, sağlıklı saçları olan herkes, Saç ekim işlemini gönül rahatlığı ile yaptırabilir. Uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Lokal anestezi altında yaklaşık 6-8 saat süren bir operasyondur.

Operasyon öncesinde bir takım tahliller yapılır. Sonrasında, ağrı kesiciler uygulanır ve yine doktor kontrolü gerekir. Herhangi bir mevsimde yaptırılabilir. Yapılan işlem ömür boyu sürer. İşlem sonrasında başta kabuklanmalar olsa da, 10 gün sonra tamamen geçer.

Saç dökülmesi yaşlanmaya bağlı olarak daha da arttığından, İstanbulda Saç Ekim işlemi, kişinin yaşına göre, seans sayısı farklılık gösterebilir. Çünkü ekilen saçlarda, bir süre sonra dökülmeye başlayacaktır. Bu işlem, mutlaka bir doktor tarafından ve hastane şartlarında yapılmalıdır.

Uzman doktor ve deneyimli bir ekip tarafından yapılan Türkiyede Saç Ekim, son derece gelişmiş teknolojik cihazlar ile de desteklenmektedir. Sonuç, doğal olduğu kadar hasta için de mutluluk verici olmaktadır. İşlem sonrasında, saçların çıkması için bir müddet beklemek gerekmektedir.

Bu konu ile ilgili tedavi olmak isteyen hastalar, dikkatli olmalıdırlar. Çünkü yetersiz kadro ve bilimsellikten uzak ellerde yapılan tedaviler, fayda yerine zarar verebilir. Unutmayın kalite asla tesadüf olmayıp, emek ve bilgi gerektirmektedir. Konu ile ilgili sacekimturkiye.com’u inceleyip, bilgi alabilirsiniz.