Son senelerde çok büyük bir biçimde ilgi gören selfie akımı, bazı enteresan kazaların olmasına neden olabiliyor. En güzel selfie’yi çekmek için birbirleriyle adeta yarışan insanlar, bu sebeple hem kendilerine, hem çevresine ve hatta etrafındaki bazı canlılara istemedende olsa zarar verebiliyorlar.

Selfie çekerken bunu abartan ve çevresine zarar veren enteresan kazaların yaşanmasına neden olan olaylara bir yenisi daha eklendi. Portekiz’i gezmek için ülkeye turist olarak giden ismi açıklanmayan bir kişi bulunduğu yerde bulunan tarihi heykel ile selfie çekmek istemiş. Heykelle çektiği fotoğrafları beğenmeyen ve daha iyisini çekebileceğini düşünen turist, heykele tırmanmaya ve bu şekilde daha iyi selfie çekmeyi planlamış. Bu oldukça tuhaf planını uygularken heykelin dengesini bozan turist, tam 126 yıl önce yapılmış olan tarihi heykelin devrilmesine  ve parçalanmasına sebep olmuş.

Heykelin devrildiği anda paniğe kapılan ve, anında olay yerinden kaçmaya çalışan ismi açıklanmayan turist, bölgede bulunan polisler tarafından yakalanmış. Tarihi esere zarar vermesi nedeniyle mahkemeye çıkartılacak olan turist, hapis cezasıyla karşı karşıya kalması bekleniyor.

 

Haberin videosu ;