Tekerlek seçiminde, iş yerinizde kullandığınız araç gereçler kadar, birkaç soruya doğru cevap vermeniz de gerekli. Bu sorular;

  • Toplam Yük, Servis aracı dahil kaç kilo olmakta?
  • Yükü taşımak için kaç tekerlek kullanmayı planlıyorsunuz?
  • Tekerlekler, servis aracına ya da taşıma arabasına nasıl Bağlanacaklar?
  • Yükün yerden yüksekliğinin en fazla kaç santim olması gerekiyor?

Bu sorulara verilecek cevapların ışığında, size en uygun tekerlek kombinasyonuna ulaşmanız mümkün olacaktır.

Sanayi Tekerlekleri İle Aksesuar Tekerlekleri Arasındaki Fark Nedir?

Aslında bu sorunun cevabı, gece ile gündüz kadar fark vardır. Şeklinde verilebilir. Gerçekten de ağır koşullar altında çalışması beklenen sanayi tekerlekleri, dolgu yada metal olarak yapılarak dayanıklılığı artırılırken, aksesuar tekerlekleri sınıfında yer alan tekerlekler daha çok, sandalye, masa ve teşhir standı gibi ağırlıkları son derece az ve kullanım şartları günlük yaşam standartları boyutunda olan eşyalar için tercih edilmektedir.

Sanayi Tekerleri Ürün Kategorisi Olarak Hangi Sınıfa Girer?

Sanayi Tekerleri, ürün grubu olarak orta, ağır ve süper taşıyıcı sistemler gruplarında değerlendirilmektedir. Sanayiinin kollarında hizmet ve ürün farklılıklarının yoğun olarak değişkenlik göstermesi sebebiyle, bir süre orta taşıyıcı grupta yer alabilecek ağırlıkta ürün veren kuruluşun hızla ağır ya da süper taşıyıcı grubuna ihtiyaç duyabileceği akıldan çıkartılmamalı. Hangi ürün grubuna dahil sisteme sahip olduklarını merak edenler  yamac.com.tr adresinden tim bilgilere ulaşabilirler.