WhatsApp’tan uzun zamandır beklenen görüntülü arama sisteminin test aşamasına geçildi.

Son dönemde SMS sistemini deyim yerindeyse yerle bir eden WhatsApp, uyguladığı çok sayıda yenilik ile süratle gelişmesini sürdürüyor. Uzun zamandır konuşulan ve heyecanla beklenen arama özelliğinin sonrasında “Biz buna video aramayı da ilave edelim” diyen ekip, bir kaç haftadır oldukça gizli şekilde bu sistemi denerken birçok ekran görüntüsü ortaya çıkmıştı.

Şu an ise kullanıcı denemelerine adım attığı anlaşılan WhatsApp, bir süredir bazı kullanıcılara çaktırmadan bu sistemi göndermeye başlamış bile. Şu an için arama özelliği aktif olmasa da, görüşmede kişi isminin yanındaki arama tuşuna dokunulduğunda Sesli Arama ve Video Arama biçiminde 2 şık sunan WhatsApp, Video Arama seçeneği kullanılmak istendiğinde “Bu sistem şu anda aktif değil” uyarısı veriyor.

whatsapp-video-arama

Anlaşılan görüntülü görüşme sistemini kısa zamanda aktif edecek olan WhatsApp, böylece aynı sistemin bulunduğu Viber, Tango, Line vb uygulamaları da ezip geçecek gibi görünüyor. Diğer Taraftan küçük bir detay gibi görünsede özellikle kullanıcı bilgilerine bakacağım derken hatayla eski sevgilisini vs arayan kişilerde aramaya dokunulduğunda çıkacak Sesli Arama ve Video Arama şıkları sayesinde bu hatalı aramadan da kurtulacak.