Bilgisayarın sürekli olarak takılması ve ağır çalışması sizi çileden çıkarıyorsa ve hala problemi çözemediyseniz, artık doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. İlk olarak sistem özelliklerinizi gözden geçirin ve bilgisayarınızda ortalama bir sistem özellikleri mevcutsa bu aşağıdaki adımları uygulayın. Paylaştığımız adımları uygulamanızın ardından, anında fark edeceğiniz değişimlerin garantisini verebiliriz. İşte 7 adımda bilgisayarı hızlandırma yolları ;

1. Gereksiz dosyaları, bilgisayarınızda yüklü tarayıcılarınızdaki geçmişi ve kalıntıları temizleyin. Bunun için önerdiğimiz CCleaner programını kullanamanız işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

2. Bilgisayarınızın kesintisiz uzun süreli kullanımlarda bellek yükü yükselir ve bilgisayarız yavaşlamaya başlar. Bunu önlemek için her 4 saatte bir bilgisayarınızı resetleyin.

3. Eğer masaüstü arka planı kullanıyorsanız, sade ve siyah bir görüntü kullanın. Arka plan resimleri yüksek çözünürlüğe sahipse bilgisayarı ağırlaştırabilir.

4. Sürekli güncellenen ve puanı yüksek Antivirüs programı yükleyin ve sık sık bilgisayarınıza virüs taraması yapın.

5. Windows güncellemelerini sık sık denetleyin ve yükleyin.

6. C yada D kullanmakta olduğunuz diski temizleyin ve en az %30 oranında boş bölüm bırakın. Disk gereksiz yere şiştiğinde bilgisayarın ağırlaşmasına sebep olabilir.

7. Çalıştır ekranına ”msconfig” yazarak, gereksiz olan açılış programlarının şıklarını kaldırın.

 

 

Ekstra Yöntemler için videomuzu izleyebilirsiniz.