Bloggerlık

Günümüzde Bloggerlık yapmak artık çok kolay ve çok işlevsel. Blog yazarlığı yapmak için hazırda bulunan tasarımları hazır olan blog sitelerine kayıt olmanız yeterli olacaktır. Sonrasında oluşturmak istediğiniz bloğunuzu istediğiniz, ilgilendiğiniz alanlarla ilgili kullanabilirsiniz. Bunu yaparken, ayrıca, hem eğlenip hem de para kazanabilirsiniz. Örneğin bloğunuz bir moda bloğu ise zamanla iyi bir takipçi miktarı elde ettiyseniz, zamanla ürün tanıtımı yaparak, sponsor bularak para kazanabilirsiniz.  Yahut çok farklı bir alanda çalışıyorsanız, mesela farsça tercüme yapıyorsanız bu alandaki çalışmalarınızı da bloğunuza ekleyerek hit sayınızı arttırıp iş almaya başlayabilirsiniz.

İçerik Yazımı

Yaklaşık her alanda ve her sektörden markaların web sitelerinde kendilerini, hizmet ve ürünlerini tanıtmaya ihtiyaç duyacağı metinlere ihtiyaç duymaktadır. Bu metinler kurumsal web sitelerinde yazılı olarak kalacağı için herbirinin düzgün bir dille yazılmış ve özgün içerikler olması gerekir. Bu metinlerin yazımı için de her zaman bir yazara ihtiyaç duyulur. Eğer yazmayı seviyorsanız ve yazarak para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Ayrıca eğer tek yazmak yerine sizin gibi yazmayı seven arkadaşlarınızla beraber yazmak isterseniz kendi ekibinizi kurup evinizden para kazanabilirsiniz.  Bu işte tutunabilmeniz için size en önemli tavsiye sanırım özgün metinler yazmanız ve kopya içeriklerden kaçınmanız olacaktır. Tabii ki düzgün bir Türkçeyi hatırlatma ihitiyacı duymuyoruz.

Grafik Tasarımı

Eğer grafik tasarımı hakkında bilgi sahibiyseniz ve bu alanda çalışarak para kazanmak isterseniz sizlere çeşitli şirket ve markaların web siteleri için freelance olarak çalışmanızı önerebilirsiniz. Artık birçok şirket ihtiyacını duyduğu grafik tasarım desteğini freelancer olarak çalışan grafik tasarımcılardan karşılamayı tercih etmektedir. Böylece siz de hem evinizde çalışmanın rahatlığını elde etmiş hem de alnınızda uzmanı olduğunuz alanda çalışarak para kazanmış olabilirsiniz.

Dil Öğretmek

Dil alanında yetkinseniz ve iyi bir öğretici ve anlatıcı iseniz bildiğiniz dil veya dilleri başkalarına evinizden çalışarak öğretebilirsiniz. Ayrıca öğrencilerinizin yaş gruplarını da kendiniz belirler, çocuklarla mı yetişkinlerle mi çalışacağınıza kendiniz karar verirsiniz. Bun yaparken de evinizden online video görüntülü programları kullanabilirsiniz. Ya da eğer anlattıklarınızın daha geniş bir kitleye ulaşmasını tercih edenlerden iseniz simültane tercüme yaparak derslerinizi Youtube gibi yerlere ekleyebilirsiniz.tasarımcılardan karşılamayı tercih etmektedir. Böylece siz de hem evinizde çalışmanın rahatlığını elde etmiş hem de alnınızda uzmanı olduğunuz alanda çalışarak para kazanmış olabilirsiniz.
Dil Öğretmek
Dil alanında yetkinseniz ve iyi bir öğretici ve anlatıcı iseniz bildiğiniz dil veya dilleri başkalarına evinizden çalışarak öğretebilirsiniz. Ayrıca öğrencilerinizin yaş gruplarını da kendiniz belirler, çocuklarla mı yetişkinlerle mi çalışacağınıza kendiniz karar verirsiniz. Bun yaparken de evinizden online video görüntülü programları kullanabilirsiniz. Ya da eğer anlattıklarınızın daha geniş bir kitleye ulaşmasını tercih edenlerden iseniz simültane tercüme yaparak derslerinizi Youtube gibi yerlere ekleyebilirsiniz.