Dünya genelinde en çok kullanılan ve kullanıcıların basit bir şekilde para transferi yapmasına olanak sağlayan PayPal pek çok hususta oldukça güvenli bir biçimde işlemlerin yapılmasını sağlarken şirket tarafından alınan karar neticesinde kullanıcılara oldukça önemli bir çağrı yapıldı. Şirket tarafından alınan bu karar ile bundan böyle PayPal nakit kart hizmetinde hiç bir şekilde artık desteğin verilmeyeceği açıklanırken artık kartların kullanılamayacağı belirtildi.

 

PayPal tarafından yapılan açıklamada mevcut kartlarda parası olan kullanıcıların da ne şekilde hareket etmesi gerektiği belirtilirken kullanıcıların kalan paralarını ATM’ler üzerinden çekebileceği ya da çevrimiçi olarak kullanarak basit bir şekilde bu bakiyeyi harcayabileceği belirtildi.

 

Ülkemizde PayPal nakit kart kullananların sayısı bir hayli yüksek. Bu hesaplarındaki kalan bakiyelerini nakit çekmek isteyenlerin TEB bankalarının şubelerini ya da ATM’lerini kullanması yeterli olacak. Şirketin Ülkemizdeki iş ortağı olan TEB sayesinde PayPal nakit kartlar oldukça basit bir şekilde kullanılabiliyor.

 

1 Mayıs 2016 tarihi itibariyle PayPal nakit kartları hiç bir şekilde para yüklemesi yapılamayacak ve bu tarihten itibaren de kart kullanımı tamamen iptal edilecek. kartlarında parası bulunan kullanıcılar için son tarih 31 Temmuz belirlenirken bu tarihlere kadar belirtildiği üzere TEB ATM’lerinden nakit olarak bakiyeler çekilebilecek ya da master kart ödeme alan yerlerde kart üzerinden basit bir şekilde PayPal ile ödeme yapılabilecek.