Twitter’ın satın aldığı Periscope, bu güne dek kadar çoğu zaman ‘seksi’ görüntülü yayınlarla hatırlanıyordu. Ancak Fransa’nın başkenti Paris’ten gelen görüntü bu defa son derece trajik bir öyküye sahip.

 

New York Times’ın yayınladığı habere göre 10 Mayıs 2016 tarihinde, Fransa’nın başkenti Paris’in güney bölgesinde bir tren garında yaklaşık saat 16:35 gibi başlayan Periscope canlı yayınında, 19 yaşında olan Fransa vatandaşı bir kadın yaklaşan trenin önüne atlayarak hayatına son verdi.

 

Şok görüntülerin doğruluğu şu an için netleşmemiş olsa da canlı yayının sonlarına doğru bir yetkilinin, hayatına son veren kadının yanına geldiği anda ‘kurbanla birlikte trenin altındayım’ dediği duyulmuş. Canlı yayını bir ara anlık olarak 1215 seyircinin izlediği ifade ediliyor.

 

Henüz 19 yaşında olan kadın, intihar etmeden önce Periscope canlı yayını izleyen kitleye intihar edeceğini belirtsede de herkes kadının şaka yapıyor olduğunu sanmış. ‘Evet bekliyoruz’, ‘hmm eğlenceli görünüyor’ gibi alay edici biçimde cümleler sarf eden takipçiler, intiharın gerçekleşmesinin ardından çok büyük şok yaşamışlar.