Google Play Store aracılığı sunulan uygulamalar için yeni bir sistem daha kullanıma sunuldu. Bundan sonra beta sürümleri deneme olanağı mevcut olacak.

Google Play Store aracılığı ile kullanıma sunulan uygulamaların devamlı olarak yeni versiyonları geliştirirken bu hususta bütün kullanıcıları içine alacak biçimde yeni bir düzenlemeye yapıldı. Yapılan düzenleme ile beraber kullanıcıların Google Play Store üzerinden kullanıma sunulan uygulamaları ilk olarak test etme olanağı bulurken, beta testlerine katılmak isteyen kullanıcıların bu konuda çok kısa bir başvuru yapması gerekli olacak.

Android işletim sistemi bulunan cihazlar için mevcut olan bu durum, kişilerin beta ya da alfa olarak isimlendirilen uygulama versiyonlarını test etmesine olanak sağlayacak. Beta deneme sürümleri olduğundan dolayı için çok sayıda açık ya da hatanın oluşabileceğide bu durumda göz önünde bulundurulmalı. Bunun dışında ilk önce programları test etmek istiyorsanız ve programların beta sürümleri ile ilgili yorumlarda bulunmak istiyorsanız bu harika bir seçenektir.

Google Play Store aracılığı ile sunulan bu olanaktan faydalanmak isteyenlerin yapması gereken işlemleri oldukça basit bir hale getirilirken, uygulama sayfası üzerinden beta deneme kullanıcısı olarak kayıt olma imkanı mevcut. Become a tester veya Türkçe olarak test kullanıcısı ol seçeneğinin kullanılması haline uygulamaların test versiyonlarını denemek mümkün olacak.

Pek çok teknoloji şirketi, yalnızca uygulamaların yeni versiyonlarında mevcut olacak özellikler ve ön izlemeleri alabilmek için dahi test katılımı yapmakta.