Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden olan Google, Ne Kadar Kazanıyor?

 Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden olan Google, bir arama motoru olarak teknoloji pazarına giriş yapmıştı. Bu arama motorunun kısa bir müddet içerisin de büyümesi sonucunda Google’da şirketini büyülterek farklı sektörlere de el attı. Bu sektörlerden bazıları, akıllı telefon ve saat sektörü, araba sektörü ve suni zeka sektörü. Bu sektörlere yaptığı yatırımlar ile günden güne büyüyen Google, zamanımızda Dünyanın en büyük teknoloji siteleri arasında yer alıyor. Durum bu şekilde olunca da Google, dudak uçuklatan paralar kazanıyor.

  2016 ikinci çeyrek dönemi sayılarını açıklayan Google’ın geçen ayın sonu itibarıyla geliri 21.5 Milyar Dolar. Bu gelirin büyük çoğunluğunuysa arama motorundaki reklamlardan geliyor. Sadece arama ve arama motorunda ki reklamlardan 21.3 Milyar Dolar kar sağlayan Google’ın geçen seneki bu dönemlere göre de büyük artış sağladığı görülüyor. %21 gibi ciddi bir artış ile büyük bir başarıya imza atan Google’ın diğer sektörlerde ki gelirleri ise, hayal kırıklığı oldu.

  Google’ın kasasından 2016 yılının yarısında 859 Milyon Dolar gibi bir para çıkışı olmuş. Google’ın akıllı cihazlarından beklentileriyse çok büyük. Akıllı telefon ve saatlerinin ciddi gelir kaynağı olacağına inanan Google, bu alanda da en iyiler arasına girmek için büyük çaba sarf ediyor.