Lenovo’nun 2014 yılında satın aldığı ABD’li teknoloji şirketi Motorola’nın Mayıs ayında tanıtmayı planladığı yeni akıllı telefon modelleri Moto G4 Plus ve Moto G’nin bazı özellikleri sızdırıldı.

 

2016 yılının girmesi ile yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaya başlayan teknoloji şirketlerine  Motorola da dahil oluyor. Geçmişte cep telefonu sektörüne devrim niteliğinde telefon modelleri kazandıran şirket, 4. kuşak Moto G ve Moto G4 Plus modellerini Mayıs ayında gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacak. Cihazlar henüz tanıtılmadan bazı özellikleri ve fiyatları sızdırıldı.

 

Sızdırılan özelliklere göre 4. Nesil Moto G ve Moto G4 Plus Android Marshmallow işletim sitemiyle gelecek. Twitter kullanıcılarından Roland Quandt’in sızdırdığı bilgiye göre Moto G ve Moto G4 Plus 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Ayrıca Moto G4 Plus 16 MP, Moto G ise 13 MP arka kamera ile gelecek.

 

Moto G ve Moto G4 Plus’ın fiyatlarıyla da ilgili iddiada bulunan Quandt, Moto G’nin 240 Euro, Moto G4 Plus’ın ise 280 Euro fiyat etiketine sahip olacağını belirtti.

 

Moto G ve Moto G4 Plus’ın siyah ve beyaz renk seçeneklerine ve 16 GB’dan başlayan dahili hafıza seçeneklerine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Bilindiği üzere Lenovo 2014 Ocak ayında Motorola’yı satın almış, ancak 2014 Ekim ayına kadar şirketin çalışmalarına müdahale etmemişti. 4.Nesil Moto G ve Moto G4 Plus’ın Lenovo’nun tasarladığı ve Motorola markasıyla satışa sunacağı ilk cihazlar olacak.