Samsung şirketinin farklı bir klasman olarak sunduğu ve ayrı bir kullanıcı kitlesi olan Note serisine katılacak olan yeni üyesi Samsung Galaxy Note 6’nın teknik özellikleri sızdırıldı. İşte detaylar.

 

Güney Kore merkezli olan teknoloji devi Samsung şirketinin, farklı bir hayran ve kullanıcı kitlesi olan ve son model üst seviye akıllı telefonu olacak Samsung Galaxy Note 6’nın detayları sızdırıldı. Kendine farklı yapısı, S Pen’i ve üstün teknik özellikleriyle daima piyasadan ayrı bir konumda ola Note serisinin yeni üyesi, Galaxy S7’nin ardından Samsung şirketinin bu yılki ikinci bombası olacak gibi görünüyor. PhoneArena kaynaklı habere göre, Samsung Galaxy Note 6’dan çekilmiş olan CPU-Z uygulamasının ekran görüntüsü yayınlandı. Ekran görüntüsünün yayınlanmasıyla birlikte, Note 6’nın teknik detaylarına da ulaşmış olduk.

 

Ekran görüntüsünden yola çıkarak yapacağımız yorumla birlikte, cihazın bugüne kadar çıkartılmış olan en yüksek teknik özelliklere sahip akıllı telefonlardan birisi olacağını söyleyebiliriz. Ekran görüntüsü neticesinde; SM-N930F koduna sahip olan Samsung Galaxy Note 6, Galaxy S7’de bulunan ve Samsung şirketinin kendi üretimi olan Exynos 8890 yonga setiyle geliyor. Daha önceki Note modellerinden daha büyük bir ekrana sahip olan yeni Note 6, 5.8 inç QHD çözünürlüğe sahip bir ekranla gelecek. Bunun yanı sıra, 6 GB gibi bir RAM görünen Note 6, oldukça tatminkar bir görüntü sergiliyor. Resmi olarak Ağustos ayında tanıtılması beklenen cihazın teknik özellikleri oldukça yüksek seyrediyor.