iPhone 7 Yeni teknolojisi sayesinde 1,5 metre yüksekten düşmeye dayanıklı olacak

 

Dünya genelinde en fazla telefon satan iki firmadan birisi olan Apple, yeni ürünü iPhone 7 için tüm detay ve ayrıntıları düşünmüş durumda. Son ve en güncel teknolojik ürünleri yeni telefonunda kullanmak isteyen Apple, bunun için Gorilla Glass 5 ile uzlaştı.

Tüm özelliklerini en son teknoloji ile donatmayı isteyen ve bu maksatla hareket eden Apple, iPhone 7’nin en önemli özelliklerinden birisini kırılmaz cam olarak belirledi. Yakın vakitte tanıtımı yapılan Gorilla Glass 5 ile donatılan iPhone 7, bu cam sayesinde 1 buçuk metre yüksekten düşmeye bile dayanıklı olacak. Çizilme konusunda da daha dayanıklı olacak olan telefon bu özelliği ile yıllardır süre gelen bir sorunu da ortadan kaldırmış olacak.

Öte yandan Apple, su geçirmezlik özelliğini de ilk kez iPhone 7 için hazır hale getirdi. Bu telefon senelerdir bir eksik olarak görülen darbeye dayanıklılık ve su geçirmezlik gibi özellikleri ile görücüye çıkacak.

Apple, iPhone 7 serisini 7 farklı renkte çıkartacak. Bu renkler arasında en çok dikkat çekici renk Gold Rose. Daha önce iPhone 6S ile piyasaya çıkan Gül Kurusu rengi olarakta nitelendirilen Gold Rose, şimdi de iPhone 7 için uygulandı.

Oldukça ilgi çekici ve hoş bir görüntüye sahip olan iPhone 7 Gold Rose serisi ilk çıkışta kadınlar için üretilmiş olsa dahi erkek kullanıcılar tarafından da fazlası ile rağbet görmesi ile genel bir renk haline gelmişti. iPhone 6S serisinde en çok tercih edilen renk olarakta ön plana çıkan iPhone 7 serisi için bu kez Gold Rose rengi ile ön plana çıkıp tanıtım yapmayı maksatlıyor.

İlk iPhone telefonunu 2007 senesinde iPhone 3 ile çıkartan Apple, daha sonra 4, 5 ve 6 serisini çıkartmıştı.Yakında 7 serisini çıkartacak olan iPhone bu telefonu çıkartma hedefinden önce kendisine başka bir hedef belirledi. Haziran ayı içinde 1 Milyarıncı telefon satışına merdiven dayayan akıllı telefon üreticisi firmanın şimdiki hedefi 1 Milyarıncı telefonunu satmak.

Dünya genelinde en fazla telefon satan iki firmadan birisi olan Amerikalı teknoloji devi Apple, bir rekoru kırmak üzere. İlk telefonunu çıkarttığı günden bu yana artarak satışına devam eden Apple, amerikan bir araştırma şirketine verdiği bilgide 1 Milyarıncı telefonunu çıkartmaya yaklaştığını ve Temmuz ayıyla Ağustos ayı arasında bu hdefini başarmayı maksatladığını duyurdu.

Her sene ortalama 100 Milyon telefon satışı yapan Apple, birçok seri telefon çıkartmıi ve her telefonda ortalama 20 ila 30 milyon telefon satışı yapmıştı. Bu zamana kadar 10’dan fazla telefon serisi üreten Apple, iPhone 7’den önce 1 Milyar hedefine ulaşmak ve şirket için yeni hedefler belirlemek istiyor.

Apple, senelerdir eksikliği hissedilen Su Geçirmezlik özelliğini iPhone 7 ile beraber aktif hale getirecek. Telefonun su geçirmez özelliğinin yanı sıra, telefona su zıplaması ve kısa devre riski olması durumlarında telefon önce sahibini uyaracak, arkasından kendi kendini kapatacak.

Bu özellikle ilk kez akıllı telefon pazarına girecek olan iPhone, Su geçirmezlik halinde farklı bir boyut açmış olacak. Her vakit su geçirmezlikte geriden giden bu teknoloji devi, bu kez atacağı adımla tüm rakiplerine hamle yapmış olacak. Apple’nin, iPhone 7 serisinden sonra aktif edeceği bu özellik, ileriki vakitlerde çıkacak olan diğer modellerde de yer alacak.

Teknolojinin özelliğine göz atıldığında Apple, kendi cihazları için ürettiği bu yeni durumda telefona fazla su zıplaması ya da su ile sert temas etmesi durumunda önce kullanıcıyı uyaracak, arkasından kısa devre olma olasılığına karşı akımı kesip telefonu kapatacak. Suyla telefonun temasının giderildiğini anlaması durumunda yeniden açılacak. Bu durum kullanıcının ısrarla açmak istemesi durumndaysa kullanıcı insiyatifine bırakılarak açılacak.