Apple şirketinin, piyasaya süreceği son amiral gemisinin 5.5 inçlik dev ekranını Samsung’a emanet edeceği söyleniyor. Doğruluk payı yüksek olan bu söylentiyle birlikte, AMOLED ekrana sahip IPhone’larla tanışmamıza çok az kaldı diyebiliriz.

Akıllı telefon piyasasının tam anlamıyla lideri olamamış olsa da; Panel teknolojisinin lideri konumunda olan Samsung şirketi, yalnızca kendi cihazlarına değil; farklı firmaların akıllı telefonları içinde panel tedarik etmesi ve üretmesiyle, daha fazla gelir elde etmeye devam etmektedir. Fakat bu teknolojiden faydalanmamayı büyük bir inatla sürdüren IPhone, halen daha kullandığı LCD ekran tercihleri yüzünden, eleştirilerin tam olarak odak noktasındaki yerini korumaya devam ediyordu.

Ancak bu eleştirilere ve şikayetlere daha fazla dayanamayacağı söylenen Apple şirketi, yakın dönemde AMOLED ekrana sahip bir IPhone ile piyasaya gireceği söyleniyordu. Bu söylentilerin eskiden kaynağı sağlam olmadığı için pek bir önemi olmamış olsa da; The Korea Herald’ın söylentilere katılır nitelikteki sızıntısıyla daha da alevlendi. The Korea Herald’ın internet sitesinde yer alan bir habere göre, 2017 yılında Apple ‘ın çıkartacağı IPhone cihazları için AMOLED ekranı Samsung tedarik edecek.

Söylentilere göre, Apple şirketi için yıllık 100 milyon AMOLED ekran üretecek olan Samsung şirketiyle, 2.59 milyar dolar değerinde de bir anlaşma imzalandı. Söylentiler doğru olsa dahi; tahminlere göre 2016 Eylül ayında duyurulması beklenen IPhone 7 için bu ekranlar yetişmeyecek ve büyük olasılıkla AMOLED ekranlı IPhone modeliyle, IPhone 7s ile tanışabileceğiz.