Mobil platformlarda ilanlar için ücretsiz pazar yeriyle dünya genelinde süratli büyüyen Barselonalı letgo, yüz milyon dolar miktarında yeni yatırım turunu bitirdiğini açıkladı. Amerika piyasasında uzun zamandır gelişmeye çalışan letgo, agresif bir hareketle piyasanın lider oyuncularından, bir diğer Barselona kuruluşlu olan girişim Wallapop ile ortaklığını resmen açıkladı.

Satın alım işlemi ile birlikte Wallapop’un ABD işlemleri letgo tarafından absorbe edilecek. Çoğunluk hissesi letgo şirketince kontrol altında tutulacak olan birleşik yapı, letgo ismiyle anılacak ve mevcut letgo platformunu kullanacak. Wallapop gücüyle dahada gelişmesi beklenen firmanın var olan yatırımcıları ise bu süreci yüz milyon dolarlık yeni yatırımla destekleyecek. letgo, 2015 Eylül ayında Naspers’tan yüz milyon dolar miktarında yatırım almıştı.

2015 senesinde temelleri atılan 2 girişimin ortaklık kararı kısa zamanda küreselleştikleri bir süratli büyüme sürecini takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemiz pazarı için de bu haberi doğrulayan letgo kurucusu Alec Oxenford yatırımla ilgili açıklamasında bugüne dek milyonlarca defa indirildiklerini belirtiyor. Bu ortaklığın letgo için bir kilometre taşı niteliğinde olduğunu söyleyen Alec, önceliklerinin ABD çapında ölçeklenmek olduğunu işaret ediyor.