Teknoloji devi LG’nin geliştirdiği yeni telefonda kablosuz şarj teknolojisi ile, kablolu şarj mecburiyetinden kurtulacağız.

LG’nin geliştirdiği kablosuz şarj muhteşem bir devrim olabilir; ama aynı zamanda limitleri de yok değil. Sadece destekleyen cep telefonlarında uygulanabilen bu sistem, diğer taraftan kablosuz şarj sistemi için üniteye de ihtiyaç duyuyor. Ancak bu ünite ve aparatlar cep telefonunun kutusunda genellikle bulunmuyor; istenildiği taktirde ayrıca satın alınması gerekiyor. Tabiki bu da ek bir maliyet demek. Diğer yandan performansı incelediğimizde, henüz kablolu şarja göre oldukça düşük hızlarda ilerlediğini görüyoruz. Fakat LG, bu hız problemine bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.
Teknolojide bir dünya markası olan LG, kablosuz şarj pad’leri için yeni aktarım modülünü duyurdu. LG’nin yeni geliştirdiği teknolojisine göre artık kablosuz şarj esnasında da, aynı kablolu şarjla birebir seviyede güç aktarmak mümkün olacak. Söylentilere göre yeni kablosuz teknolojisi, Otuz dakikalık sürede telefonun yüzde 50’lik kısmını doldurabiliyor. Bu da Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in piyasadaki kablolu hızlı şarj desteğiyle eş değer. Kısaca bu yolla, kablosuz şarjla, kablolu şarjın hızına yaklaşmış olacak.
LG’nin yeni modülü, kablosuz şarj cihazlarının içine entegre edilecek. Seri üretime ise bu sene sonlarında başlanması bekleniyor.