Dünya’da akıllı mobil telefon pazarında önemli bir yere sahip ve ülkemizde de bir o kadar müdavimi bulunan LG firmasının yeni amiral gemisi LG G5’in duyurusu yapıldı. Yine her zamanki gibi LG’den beklenen ve LG’ye yakışan bir telefon piyasaya sürüldüğü görülüyor.
LG; G5 modelini çıkartırken bir çok farklı modeli piyasaya sürse de, ülkemizde satılan 2 modeli inceleyeceğiz.
Diğer iki modeli incelemeden önce LG G5’in temel özellikleri nedir, kısaca inceleyelim.

lg

LG G5 Tasarım Detayları

Tasarım malzemesi olarak metali tercih etmeyen LG firması en sonunda metal malzemeden yana tercihini kullanmış. LG G5’in ses açma ve kapama tuşları cihazın arkasından alınmış ve cihazın yan tarafında yer bulmuş. LG G5’in renk seçenekleri arasında gri, pembe, beyaz ve altın renk seçenekleri mevcut. Cihazın arka kısmında ise parmak izi sensörü dikkat çekiyor.

LG G5 Ekran Detayları

LG; IPS ekranların dünyadaki ana üreticilerinden birisi olduğu için bu modelinde de IPS ekranı tercih etmiş. Ekran çözünürlüğü olarak 1440 *2560 px 4K hd bir görüntü imkanı sunuyor. Cihazın ekran boyutu ise 5.3 inch.

LG G5 özellikleri

LG G5; işlemci olarak 2.2 GHz hızında Snapdragon işlemci kullanıyor. Cihaz 4gb LPDDR4 ram’e sahip. Cihazın en büyük artılarından bir tanesi de hızlı şarj imkanı sunması gibi gözüküyor.

LG G5 kamera detayları

LG G5; arka kamerası 16 MP + 8 MP çözünürlüğünde 2 ayrı kameradan oluşuyor. 135 derece açılı olması da geniş açılı fotoğraf makinelerini aratmayacağına benziyor. Otofokus ve led flash desteği ise standart olarak sunuluyor. Cihazın ön kamerası ise 8MP çözünürlük sunuyor ve bu kamerayla hd çözünürlükte videolar çekmemiz mümkün.

LG G5 batarya detayları

LG G5’in belki de en kötü özelliklerinden bir tanesi batarya ömrünün az olması. LG G5; sadece 2800 mAh kapasitesinde bir batarya kullanıyor. İşlemcisinin az enerji harcadığını söyleyecek olursak 2800 mAh yeterli olacak gibi gözüküyor.
LG G5’in diğer akıllı telefonlardan en belirgin farkı; bataryasının cihazın alt kısmından çıkartılabilmesi…
LG G5’in diğer modellerinin özelliklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Snapdragon 652’li LG G5 özellikleri
http://www.lgdestek.net/snapdragon-652-islemcili-lg-g5-ozellikleri/

LG G5 SE özellikleri
http://www.lgdestek.net/lg-g5-senin-ozellikleri-netlesti/