Google şirketinin yaz döneminde yeni Nexus cihazını duyurması beklenirken, yeni Nexus’u kimin üreteceği konusu da yavaş yavaş netleşiyor. Söylentiler, kimin üreteceğini belirtir nitelikte..

 

Google şirketi, bildiğimiz gibi Android işletim sistemini geliştirip, servis eden şirket olarak varlığına devam ediyor. Aynı zamanda, tamamen farklı bir format ve Android’in yeni sürümlerini tanıtan da bir akıllı telefona sahip. Bu yıl üretilecek olan yeni Nexus modelinde rol oynayacak şirketin belli olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yılda Google için Nexus 6P ‘i ürettikten sonra büyük bir beğeni kazanan Huawei şirketi, ilk Nexus deneyiminden kazandığı başarıyla birlikte, yeni Nexus cihazına da yardımlarıyla destek olmayı hak etti. Bu iddayı destekler nitelikte olan ve 7 Nisan tarihli bir belgeye baktığımız zamanda da; Huawei şirketinin Nexus 7P ‘nin isim hakkına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

Bu gelişmelere baktığımız zaman ise, yaz döneminde duyurulması muhtemel olan yeni Nexus cihazlarından birisinin Huawei üretimiyle karşımıza çıkacağını gösteriyor. Google içinde, Huawei içinde büyük bir kar ve prestij olarak gerçekleşmiş olan Nexus 6P’nin, Google’ın Çin üzerindeki, Huawei’nin ise; Batı ülkelerindeki popülerliğini arttırdı.

 

Huawei’nin üretimi olan Nexus 6P, çıktığı dönem itibariyle hem görüntü, hem de performans olarak oldukça büyük beğeni kazanmıştı. Türkiye’de satışa sunulmayan bu telefon, yalnızca fiyat konusunda beklentilerin üzerindeydi. Aynı şekilde bir tasarıma ve daha güçlü parmak izi sensörüne sahip olması beklenen Nexus 7P’nin de, ilgi uyandıracağı apaçık ortada. Son olarak, diğer Nexus cihazını ise; bu konuda deneyimli olan HTC’nin üreteceği yönünde güçlü iddalar yer almaktadır.