Dev şirket Samsung’un ürettiği gelmiş geçmiş en iyi en iyi akıllı telefon olarak gösterilen Samsung Galaxy S7 serisi Avrupa ve Asya kıtalarının peşinden Amerika’da da Şirket hedeflediği çıtayı yakaladı. İlk çeyrek verilerine göre ABD deki telefon piyasasının % 5.8’lik kısmını ele geçirmeyi başaran Samsung bu başarıya Samsung S7 modelleri ile ulaştı.

2016 yılının ilk çeyrek verilerinin açıklanmasının sonrasında dünya çapında farklı araştırmalar ve incelemeler yapılırken Samsung’un Amerika’daki rakamları da oldukça iyimser gözüküyor. Bugüne dek Amerika kıtasında özellikle iPhone’nun 1. lik tahtını sarsamayan Samsung Galaxy S7 modelleri ile beraber bu konuda bütün koşulları kendi lehine çevirmeyi başarırken daha önce %3.2 olan pazar payını %5.8’e kadar yükselterek büyük bir başarı sağladı.

Son gelişmelerde durum Samsung tarafından son derece iyi olarak görülürken Amerika’da en fazla satılan ilk 5 telefon içine Samsung girmeyi başardı. Samsung Galaxy S7 ile ilgili gerçekleştirilen araştırmalarda kullanıcıların özellikle uzun pil ömrü imkanı veren modeller sebebiyle Samsung’u tercih ettiği ifade edilirken ikinci en önemli pay ise kameradaki kalite oldu.

Gear VR’in Tartışılmaz Etkisi

Samsung şirketinin sanal gerçeklik sektöründeki en önemli ürünü olan Gear VR ücretsiz bir biçimde Samsung Galaxy S7 ürününü satın alan kullanıcılara verildiği için bu konuda önemli bir kampanya da başlatılmış oldu ve kullanıcılar sanal gerçekliği denemek için de cihazları satın alma yoluna geçti.