Dünyadaki en eski otomobil üretici firmalarından olan Ford şirketinin, spor araç modellerinin başında gelen ve yaşayan efsane konumunda olan GT modelini zevkinize uygun olarak hazırlamak ister misiniz?

 

Gündelik yaşantınızda bile, hafta sonları sokağa çıkarak binlerce belki milyona çıkabilecek kadar farklı otomobil türüne ve modeline rastlamamız mümkün. Fakat her insanın, hayallerini süsleyen ve keşke benim olsa dediği bir araç vardır. Bunların başında ise; hiç şüphesiz Ford GT gelmektedir. İlk üretildiği 1960’lı yıllardan itibaren gözde otomobil olmayı başaran Ford GT, yeni dönem üretimlerinde sahip olduğu 3.5L V6 GTDI motora sahip olması ve tasarımıyla birlikte mükemmel bir gösteriş sergilemekte ve sevenlerinin gönlünde tekrardan taht kurmaktadır.

 

Peki, Ford GT’i dilediğiniz gibi tasarlayabileceğinizi söyleseydik ne derdiniz?

 

Ford şirketinin sunduğu bir yenilikle birlikte, Ford GT’nin internet sayfasında yer alan ‘Configurator’ bölümüne girerek, istediğiniz gibi özellik ve tasarımında mükemmel detaylara değinerek, hayalinizdeki GT’i meydana getirebilirsiniz. Dilediğiniz gibi renk seçeneklerini, jant tasarımlarını ve renklerini, aynı zamanda iç tasarımını da değiştirebileceğiniz bu sayfada, şimdilik ne yazık ki ‘Sipariş ver’ veya ‘Satın Al’ bölümü bulunmamaktadır.

 

Ancak şimdiye kadar sunulan bu hizmetten de söz etmek zor iken; gelişen yeni sistemle dilediğiniz gibi ve aynı yarış oyunlarında olduğu gibi tasarım seçimleri yapabilmeniz, gelecekte yaptığımız araçları ‘Sipariş ver’ butonuyla sipariş vermemizin önünü açmış oluyor. Kim bilir belki; birkaç yıl sonra aynı tasarımı yaparak sipariş verebiliriz.