Adından da anlaşılacağı üzere yakın zamanda piyasaya çıkmış olan bir futbol oyunu olan Dream League Soccer 2016 ile karşınızdayız.

 

Oyunu geliştirici ekibi Score adlı oyunun geliştirici ekibiyle aynı, Score’da oldukça zevkli bir oyundu, dünyada atılmış olan ünlü golleri tekrardan siz atıyordunuz.

Dream-League-Soccer-2016-2
Bu oyunda da bir futbolcu olarak oynamaktayız ve efsanevi goller atmaya çalışmaktayız…
Oyunun ana ekranında önünüzdeki maçla ilgili detaylar yer alıyor. Burada takımınızın kaçıncı sırada yer aldığı, rakibinizin kaçıncı olduğu gibi bir detaya da yer verilmiş. Alt sekmelerde takımla ilgili size tanınan geniş hareket alanıyla karşılaşıyorsunuz. Team Management(Takım Yönetimi), Player Development(Oyuncu Geliştirme), Statistics(İstatistikler),Transfers(Transferler), Multiplayer, My Club(Kulübüm), Get Coins( Jeton al) ve My Profile(Profilim) bu kısımdaki ana sekmeler…

Dream-League-Soccer-2016-3
Player Development” sekmesi, özellikle ücretsiz versiyonu oynamak isteyenlerin belki de en fazla kullanacağı kısım. Burada teknik direktörlüğün yüksek boyutlardaki keyfini sürebilirsiniz. Özel antrenmanlar, tüm takıma dair antrenmanlar ve fizik, top yeteneği, şut, defans gibi konularda özel antrenmanlarla oyuncularınızın yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz.
Bu şekilde oyunun tamamını açıklayabilirim, fakat bu çok detaylı bir inceleme yazısı değil o yüzden biraz daha yüzeysel alacağım ve burada bırakacağım…

Dream-League-Soccer-2016-4
Sıra geldi bu oyunun kimler için olduğuna
Bu oyun başta futbol severler olmak üzere herkesin severek oynayabileceği bir oyun, fakat pek çok ücretsiz oyunda olduğu gibi sizi oyun içi harcama yapmak için bazen oldukça zorlayabiliyor o yüzden dikkatli olun.

 

Oyun aşağıdaki linkleri kullanarak kolayca indirebilirsiniz…

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firsttouchgames.dlsa&hl=tr

İOS: https://itunes.apple.com/us/app/dream-league-soccer-2016/id1010704842?mt=8

Windows Phone: https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/dream-league-soccer/9wzdncrfjlvd