Overwatch’ta Hile Yapan Süresiz Banlanacak

Oyun sektörünün yeni 1 numarası olmaya aday bir biçimde gelen Overwatch konusunda Blizzard kimseyi affetmeyeceğini bildirdi.

Blizzard‘ın heyecanla beklenen oyunu Overwatch‘ın dünya çapında oyunseverlerin huzuruna çıkmasına çok az bir süre kaldı. Oyunseverlerin oyuna olan merakı son derecede yüksek zira geçtiğimiz günlerde 5 günlük açık beta biçiminde çıkan oyun, 10milyon’a yakın oyuncuya ulaşarak bu alanda kırılması güç bir rekora imza atmıştı.

Sonuç olarak Overwatch böyle gözde bir duruma gelince Blizzard da ciddi biçimde önlemler aldı.Mevcutta Blizzard’ın hile gerçekleştirenlere karşı ”three strikes” dediği bir sistemi var. Yani 3 defa uyarı alıp aynı şeyi sürdürmeye devam ederseniz anında banlanıyorsunuz.

Ancak bu durum Overwatch’ta geçerli değil. Oyunda sırasında yapılması muhtemel hilelere karşı nasıl şekilde önlem almaları gerektiği hususunda çalışmalar gerçekleştiren Blizzard yetkilileri, bu gibi kullanıcılara hiç taviz vermeme kararı almış. Tüm bunlara rağmen Overwatch’ta hile yaparsanız sınırsız olarak banlanacaksınız.

Hem de yukarıda açıkladığımız o ”three strikes” sistemi olmadan. Kısacası hiçbir uyarı ya da süreli ceza almadan, Blizzard tamamen sizi oyundan diskalifiye edecek. Şimdiden oyunun forumlarında son derece olumlu karşılanan bu karar, bakalım oyun piyasaya adım attığında kimlerin canını yakacak.

Overwatch, 24 Mayıs’ta çıkacak.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir